piyasalar
Spread the love

A1CAP: A1 Capital, şirket paylarının halka arzını gerçekleştirmek için Yurt İçi Bireysel Yatırımcılardan gelen talebin, tahsisat tutarının yaklaşık 1,89 katı olduğunu açıkladı.

AHGAZ: AHGAZ şirketi, paylarının geri alınması için 31.250.000 adet paya karşılık 250 milyon TL kaynak ayırmayı kararlaştırdı.

AKGRT: AKGRT şirketi, Mayıs ayında prim üretiminde %135’lik bir artışla 1,7 milyar TL’ye ulaştı. Ocak – Mayıs döneminde ise prim üretimi %108 oranında artarak 6,7 milyar TL oldu.

ARSAN: ARSAN şirketi, iştiraki Akedaş Elektrik’in temettü dağıtmasına ilişkin olarak, şirkete ödenecek temettünün 139,1 milyon TL olduğunu açıkladı.

AVOD: AVOD şirketinin bağlı ortaklığı Avod Altın Madencilik’in satışıyla ilgili olarak, AFK Enterprise ile yapılan görüşmeler sonucunda, 200.000 adet payın tamamının AFK Enterprise’ye devredilmesi ve AFK Enterprise’nin bağlı ortaklığı Planet-Scan’in %2,34 pay karşılığı hisse senedinin Swap şeklinde AVOD’a devredilmesine karar verildiği açıklandı.

BIOEN: BIOEN şirketi, bağlı ortaklığı Serenti Enerji’nin işletmecisi olduğu Giresun Çöp Gaz Elektrik Üretim Tesisi için kısmi kabul aldığını açıkladı.

BERA: BERA şirketi, bağlı ortaklığı Golda Gıda’nın Karaman’da bulunan fabrika çatısı üzerine 2.000 KW gücünde Güneş Enerji Sistemi (GES) yatırımı çalışmalarına başladıktan sonra GES’in devreye alındığını duyurdu.

BVSAN: BVSAN şirketi, %85 hissesine sahip olduğu Bülbüloğlu Çelik’in 0,95 milyon dolarlık bir sözleşme imzaladığını açıkladı.

EGSER: EGSER şirketi, kayıtlı sermaye tavanının 150 milyon TL’den 3 milyar TL’ye yükseltilmesinin Genel Kurul’da onaylandığını duyurdu.

ENSRI: ENSRI şirketi, ortağı Muhammet Nuri Ensari hakkında medyada yer alan haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

GLBMD: GLBMD şirketi, 60 gün vadeli 10 milyon TL tutarında bono ihraç ettiğini duyurdu.

ISSEN: ISSEN şirketi, Alev Erengöl tarafından 822.627 adet payın Borsa’da işlem görmesi için Merkezi Kayıt Kuruluşu’na (MKK) kaydileştirme başvurusu yapıldığını açıkladı.

ISGYO: ISGYO şirketi, Tecim Yapı ile birlikte geliştirdiği Litus İstanbul Projesi’nde, şirketin ofis ve ticari alanda sahip olduğu %50 oranındaki mülkiyet payının tamamının Tecim’e devredilmesine ve bir kısmı konutta Tecim’e ait %50 oranındaki mülkiyet paylarının ise ISGYO’ya devredilmesine karar verildiğini açıkladı.

KAYSE: KAYSE şirketi, 4 farklı sıvı organomineral gübre üretimi gerçekleştirdiğini ve Bakanlık tarafından tescillenen gübreleri piyasaya arz ettiğini duyurdu.

KONTR: KONTR şirketi, İSKİ tarafından düzenlenen Avrupa Bölgesi İçmesuyu Ana Dağıtım Sisteminde Mevcut Yapıların İyileştirilmesi Ve Arızalı Debimetrelerin Değişimi ihalesine en avantajlı teklifi vererek 94,9 milyon TL bedelle sözleşme imzaladığını açıkladı.

KONKA: KONKA şirketi, Güneşli’de bulunan fabrika çatısı üzerine 300 KW gücünde Güneş Enerji Sistemi (GES) yatırımı çalışmalarına başladığını duyurdu.

KLMSN: KLMSN şirketi, kayıtlı sermaye tavanının 100 milyon TL’den 350 milyon TL’ye yükseltildiğini tescil ettirdi.

MAKIM: MAKIM şirketi, 0,21 milyon euro bedelli yeni bir sipariş aldığını açıkladı.

MACKO: MACKO şirketi, 100.000 TL sermayeli Momentum Dijital Yayıncılık unvanlı şirketin kuruluş işlemlerinin tamamlandığını duyurdu.

MNDTR: MNDTR şirketi, Karaman ve Çorum Fabrikalarının yeni oluşturulan Çorum – Karaman Bölgesi yapılanmasına entegre edileceğini açıkladı.

OTKAR: OTKAR şirketi, 752 gün vadeli 500 milyon TL tutarında bono ihraç ettiğini duyurdu.

PASEU: PASEU şirketinin paylarının 14 Haziran’da Borsa’da işlem görmeye başlayacağı açıklandı.

PCILT: PCILT şirketi, ana ortağı İlbak Holding tarafından sahip olduğu %6,5 oranındaki B grubu 2.925.000 adet payın Borsa’da satılması için Pay Satış Bilgi Formu’nun SPK’ya başvurusunun yapıldığını açıkladı.

VERTU: VERTU şirketi, Kahve Diyarı’nın sermayesini 26,5 milyon TL’den 35 milyon TL’ye çıkarmaya karar verdiğini duyurdu.

YAPRK: YAPRK şirketi, hayvan barınaklarının bir bölümünün çatılarına 482 kWp gücünde Güneş Enerji Sistemi (GES) kurulumu için Solar Santral Enerji ile anlaşmaya varıldığını ve yatırım maliyetinin 0,33 milyon dolar olacağını açıkladı.

ZOREN: ZOREN şirketi, Zorlu Holding tarafından 24.132.618 adet payın Borsa’da işlem görmesi için Merkezi Kayıt Kuruluşu’na (MKK) kaydileştirme başvurusunun yapıldığını duyurdu.

By Admin 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir